Incentivna Gruzja - wyjazd firmowy do Gruzji

Incentive Travel Gruzja

Gruzja_wyjazdy_dla_firm
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot o 22.30.
Dzień 2:
Przylot do Tbilisi o 03.50, transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
10:00 śniadanie w hotelu
TBILISI ZWIEDZANIE MIASTA
Tbilisi było stolicą Gruzji od V wieku naszej ery, po tym jak król Iberii (Kartli) - Vakhtang Gorgasali założył miasto i przeniósł królewski tron z Mtskheta (dawna stolica) tutaj. Według legendy, idea założenia miasta w tym miejscu przyszła królowi do głowy, kiedy dowiedział się o leczniczych źródłach siarki istniejących na tym obszarze. Zgodnie z kronikami historycznymi terytorium to miało dobre strategiczne położenie, co skłoniło Króla budowy miasta, które stało się bardzo ważne na drodze Szlaku Jedwabnego. Tbilisi jest swego rodzaju konglomeratem kultur europejskich i azjatyckich.
ABANOTUBANI ("Dzielnica Łaźni") to najstarsza część Tbilisi. Łaźnie zbudowano w 17-18 wieku zachowały się i funkcjonują do dziś. Ich największą zaletą tzw. "ciepło bez ognia" ze źródełek siarkowych. Łaźnie istniały na tym terenie już w 27-1st wieku pne. W różnych momentach Słynne Termy Tbilisi były odwiedzane przez znanych europejskich i azjatyckich pisarzy, poetów, a nawet królów. Łaźnie Tbilisi stanowią przykład architektury islamu.
NARIKALA - Stara Cytadela miasta, główna twierdza lub Kala, jest nazywana NARIKALA od końca 18 wieku.
METEKHI - wiele wydarzeń z historii Tbilisi jest związane z płaskowyżem Metekhi i Kościołem Mari Dziewicy na Atop. Legenda mówi, że king Vakhtang Gorgasali założuł kościół w tym miejscu. Tradycja religijna jednak, twierdzi, że pierwszy kościół zbudowano tu w 7 wieku po tym jak ciało św. Shushaniki (chrześcijańskiego męczennika) sprowadzono z Tsurtavi i tu pochowano.

Obiad w lokalnej restauracji
ALEJA RUSTAVELI: Pierwsza aleja w Tbilisi, której budowę rozpoczęto na początku 19 wieku. Znajdują się tutaj: parlament, opera, teatr Shota Rustaveli, pierwsze gimnazjum i kościół Kashveti.
KATEDRA SAMEBA – Największa świątynia Świętej Trójcy, została zbudowana w latach 1996 - 2004
OPCJONALNIE:
· S. JANASHIA Państwowe Muzeum Historii, kolekcje starożytnych arcydzieł biżuterii
· MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ciekawa kolekcja tradycyjnych gruzińskich domów i mieszkań z różnych zakątków kraju.
Powitalna kolacja w tradycyjnej restauracji. Nocleg w Tbilisi

Dzień 3
08:00 śniadanie w hotelu
OPCJA 1
Wycieczka Jeepami do Stepantsminda (region Kazbegi - Wielkiego Kaukazu) wzdłuż Gruzińskiej Drogi Wojennej VIA JVARI PASS (2395m n.p.m.)
ANANURI (DUSHETI, 70 km od Tbilisi)
Fort na Gruzińskiej Drodze Wojennej został zbudowany w 17 wieku jako rezydencja "ARAGVIS ERISTAVI" (księcia, władcy regionu). kompleks łączy dwa kościoły i wieżę widokową. Fasadę zachodnią zdobią niezwykłe rzeźby. W latach 80-tych 20 wieku w pobliżu fortecy został zbudowany zbiornik, który dodaje piękna otaczającemu krajobrazowi.
GUDAURI
Resort narciarski Gudauri znajduje się na wysokości 2000 metrów npm, na południowym zboczu środkowej części Wielkiego Kaukazu, 84 km na północ od Tbilisi. Ze względu na swoje wyjątkowe położenie od grudnia do kwietnia pokryty jest 1.5-2m warstwą śniegu. Pogoda jest przeważnie słoneczna i bezwietrzna. Dostępne są 4 trasy zjazdowe z doskonałymi warunkami. Wszystkie cztery trasy (2,000-3,000 metrów nad poziomem morza, długość całkowita - 16 KM) posiadają wyciągi.

Obiad w hotelowej restauracji w Gudauri
GERGETIS SAMEBA (spacer, droga trwa około 1,5-2 godziny) (Stepantsminda, 157 km od Tbilisi)
Gergetis Sameba jest jedynym kościołem z krzyżową kopułą w regionie (KHEVI). Został zbudowany w 14 wieku. Kościół znajduje się w miejscu, gdzie w słonecznej pogodzie i bezchmurnym niebie rozpościera się wspaniały widok na Stepantsminda i szczyt Mkinvari.
Powrót do Tbilisi
Kolacja w tradycyjnej restauracji
Nocleg w Tbilisi

OPCJA 2
09:00 śniadanie w hotelu
SPŁYW RZEKĄ ARAGVI
Po śniadaniu wyjazd do Pasanauri (region Dusheti - Gruzińska Droga Wojenna) - jazda trwa około 1 godzinę.
Przygotowanie do raftingu i start Spływ trwa około 2 godzin do punktu końcowego
OPCJA (za dodatkową opłatą) Obiad w najbliższej restauracji lub piknik może być zaaranżowany na miejscu.
Powrót do Tbilisi
OPCJA (za dodatkową opłat)ą Wieczorem goście mogą odwiedzić gruziński łaźnie siarkowe
Kolacja w tradycyjnej restauracji
Nocleg w Tbilisi

Dzień 4
09:00 śniadanie w hotelu
WYCIECZKA DO KACHETIA - REGION WINIARSKI
Gruzja jest uważana za kolebkę wina, co potwierdzają liczne materiałów archeologiczne, etnograficzne i językowe. Starożytne gatunki domowego wina gronowego zostały odkryte podczas wykopalisk archeologicznych, datowane na 6-5 tysiąclecie pne. Wiele naczyń ceramicznych używanych do wytwarzania i przechowywania wina zostało odkopanych. Zdaniem ekspertów, protoplasta rodzimego wina gronowego - Usurvazi – rósł dziko na terytorium Gruzji. Łaciński termin w odniesieniu do wina "vino", uważa się za wywodzący z języka gruzińskiego "ghvino". Kaukaz był najprawdopodobniej miejscem, z którego wino gronowe trafiło do Europy, najpierw do Włoch, a następnie do Francji, Afryki Północnej i Hiszpanii.
SIGHNAGHI (110 km od Tbilisi)
Średniowieczne miasto, które jest obecnie miastem-muzeum, znajduje się na wzgórzu i patrzy na dolinę Alazani. Miasto nadal otoczone jest murem, który został zbudowany pod koniec 18 wieku, za panowania Erekle II. 23 wieże muru nazwane są od nazw wsi położonych w pobliżu. Z Sighnaghi możemy cieszyć się fascynującymi widokami na dolinę Alazani i góry Dagestanu (Kaukaz Północny).
Wizyta w winiarni " Łzy bażanta" na degustację 6 rodzajów gruzińskiego wina
Przejazd do winnicy "Khareba", aby zwiedzić słynne tunele winne. Wino tutaj jest przechowywane w 7,7 km długości tunelach wykutych w kamieniu masywu kaukaskiego. O każdej porze roku, temperatura wynosi 11-10stopni. Wino poddawane jest procesowi starzenia w dębowych beczkach.
Obiad w tutejszej restauracji. Powrót do Tbilisi
Pożegnalna kolacja w tradycyjnej restauracji
Nocleg w Tbilisi

Dzień 5
09:00 śniadanie w hotelu
MTSKHETA – STARA STOLICA GRUZJI
JVARI (9 km od Mtskheta)
Klasztor Jvari położony jest na niewielkim wzgórzu z którego rozpościerasię fascynujący widok na miasto Mtskheta - dawna stolica Gruzji. W tym miejscu w prehistorycznej epoce VANITY znajdował. Po ogłoszeniu chrześcijaństwa religia państwowa w Iberii ust Kartli), w CROSS (w gruzińskim - "JVARI") jako symbol nowej religii został wzniesiono tam także później, w V-VI AD, kościół został zbudowany. Jest to pierwszy CROSS kopułą KOŚCIÓŁ W Gruzji i jest na listę UNESCO Światowego Dziedzictwa Kulturowego.
SVETITSKHOVELI (Mccheta, 24 km od Tbilisi)
Mccheta - jest jednym z najbardziej świętych miejsc w Gruzji. Pierwszy drewniany kościół powstał tu zaraz po wprowadzeniu chrześcijaństwa, jako religii państwowej w 337 r. Współczesna imponująca świątynia została zbudowana w 11 wieku i jest jednym z największych kościołów zbudowanych przed 21 wiekiem w Gruzji.
Według legendy, świątynia została zbudowana w miejscu, gdzie Całun Jezusa Chrystusa został
pochowany. W ciągu wieków świątynia została poważnie uszkodzona i odrestaurowana kilka razy. Obecnie jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego.
Wizyta w winnicy wytwórni win "Chateau Mukhrani" na degustację wina.

Obiad w tradycyjnej, gruzińskiej restauracji w pobliżu miejscu lub w winiarni.
UPLISTSIKHE (położony jest w pobliżu miasta Gori - miejsce urodzenia Józefa Stalina)
(GORI, 86 km od Tbilisi)
Starożytne miasto wykute w skale znajduje się 20 km na wschód do Gori. Znajdował się na drodze Jedwabnego Szlaku. Na przełomie II i I tysiąclecia pne, jedno z plemion zamieszkujące na tym terytorium używało i dostosowało do swoich potrzeb znajdujące się tam naturalne jaskinie. W VI-V wieku pne Był to jeden z najważniejszych centrów kulturalno- politycznych Shida Kartli, od I od II wieku pne stało się typowym miastem hellenistycznym. Uplistsikhe było ważnym centrum handlowym do 12 wieku naszej ery. Pozostałości miasta zbudowanego na brzegu rzeki Mtkvari wciąż zachowują znaki epoki hellenistycznej i wywierają niezapomniane wrażenie na zwiedzających.
OPCJONALNIE:
KHRIDOLI SHOW - tradycyjna, gruzińska sztuka walki, która obejmuje walkę na gołe pięści i różnymi rodzajami broni (może być zorganizowana na miejscu)

Powrót do Tbilisi. Kolacja w tradycyjnej restauracji

Dzień 6
02:00 Transfer na lotnisko
04:40 Wylot

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL
- opiekę pilota
- 4 noclegi w pokojach 2 os.
- śniadania w hotelu
- transfery
- powitalna kolacja w tradycyjnej restauracji gruzińskiej dzień 2
- kolacje w restauracjach dzień 3, 4, 5 (2 szklanki wina, woda, kawa)
- lunch w lokalnej restauracji dzień 2, 3, 5
- lunch w winnicy Khareba wraz z degustacją dnia 4
- wycieczka jeepami (3-4 osoby na jeep) dzień 3

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.