Incentivna Albania

Wycieczka firmowa do Albanii

Albania_wycieczki_firmowe_2

Dzień 1. Lotnisko - Durres (30 min) - Berat (1,5 godziny)
Przylot do Albanii. Spotkanie na międzynarodowym lotnisku w Tiranie. Transfer luksusowym autokarem do Durres, jednej z najstarszych w kraju nadmorskich miejscowości. Powitalny obiad nad brzegiem morza. Po obiedzie odwiedzimy prawdopodobnie najstarszego amfiteatru na Bałkanach i Berat (miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Miasto słynie z bielonych domów z licznymi oknami, które wydają się być zbudowane jedno na drugim, co nadało Berat przydomek "miasta tysiąca okien". Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Albanii. Berat zachowuje niepowtarzalny styl architektury, z wąskimi i brukowanymi uliczkami. Goście będą przebywać w charakterystycznych domach przekształconych w pensjonaty na wzór butików. Dzięki temu, że ich prowadzeniem zajmują sie rodziny, goście będą mogli doświadczyć prawdziwej albańskiej gościnności. Ponadto klienci będą przebywać w centrum starej dzielnicy, gdzie będzie możliwość zapoznania się ze sposobem w jaki żyją jej mieszkańcy (w hotelu na gości czekać będą prezenty - poduszki z albańskim wzorem). Kolacja w jednej z najwyżej ocenianych tradycyjnych restauracji, mieszczącej się w hotelu Mangalemi.

Dzień 2. Berat-Corovoda (1,5 godziny) - Kanion Osumi (30min) - Berat
Po śniadaniu wyruszamy na rafting w kanionach rzeki Osumi, jednej z najbardziej wyjątkowych atrakcji przyrodniczych w Albanii. Poczujemy tu magię 7 wodospadów i pomników przyrody nazwanych w zależności od ich kształtu Katedrą, Okiem, Wrotami Demona, Złotym Wodospadem itp. Rozciągają się one na długości 13 km i wysokości sięgającej w niektórych miejscach ponad 200 metrów.
Niski poziom wody i szybki nurt zapewniają idealne warunki do raftingu bez dużego ryzyka.

Po zakończeniu spływu powrót do Berat na charakterystyczny obiad przy zamku, jedynym w Albanii, w którego murach wciąż znajdują się zamieszkałe domy - tak jak przed wiekami. Odwiedzimy Fortecę, Kościół św. Marii przekształcony w Muzeum Onufri - XVI-wiecznego albańskiego malarza, autora wielu ikon, oraz dwa inne kościoły zamknięte dla zwiedzających. Berat słynie również z dwóch odnalezionych na teranie miasta najstarszych wersji Nowego Testamentu, jeden z V wieku i jeden z IX wieku. Po zwiedzaniu czas wolny na zwiedzanie starej części Berat. Kolacja w White House Restaurant w Berat z widokiem na dzielnicę Gorica.

Dzień 3. Berat- zatoka Lalzit spacer i plażowanie - Tirana
Po śniadaniu wyjazd do Durres, krótka wizyta w amfiteatrze, następnie obiad składający się z owoców morza. Po obiedzie wyjazd do kepi I Rodonit (Przylądek Rodonit) oddalony o 50 km od Durres. Odwiedzimy XV-wieczny kościół św Antoniego mający moc uzdrawiającą. Następnie krótki spacer do przylądka i pozostałości twierdzy Skanderbeg. W drodze powrotnej odwiedzimy niezwykłe i ogromne bunkry przeciwlotnicze. Uważa się, że w całym kraju wybudowano ich ponad 700 000 w ciągu 45 lat paranoicznej dyktatury. Po tych atrakcjach możliwa jest wizyta w wiosce, gdzie będzie można zobaczyć wiejski styl życia i doświadczyć gościnności z małym kieliszkiem rakii.
Następnie wyruszymy do Tirany, a konkretnie do najmodniejszej dzielnicy miasta, znanej jako "Blloku", gdzie w Skytower Panoramic Bar z widokiem na Tiranę zatrzymamy sie na drinka. Goście zostaną ulokowani na cały weekend w jednym z najlepszych hoteli - Tirana International Hotel.

Dzień 4. Tirana - Szkodra - Kruja - Tirana
Po śniadaniu przejazd do Szkodry - najważniejszego miasta północnej Albanii. Odwiedzimy Zamek Rozafa, z którego będzie można podziwiać wspaniałe widoki. Szkodra jest również centrum religii rzymskokatolickiej w Albanii. W trakcie spaceru po mieście będzie można zobaczyć katedrę w 1967 roku przekształconą w pałac sportu. Papież Jan Paweł II przebywał tutaj podczas swojej wizyty w Albanii. Obiad w wiosce, gdzie łączy sie wiedzę o tradycyjnej kuchni z organicznymi produktami. Po obiedzie wyruszamy do Kruji - centrum oporu Albańczyków przeciw Turkom. Narodowy bohater Skanderbeg przez 25 lat bronił zachodniej Europy przed wkroczeniem Turków, za co zdobył tytuł "obrońcy chrześcijaństwa", nadany przez papieża. Odwiedzimy poświecone mu muzeum, muzeum etnograficzne i stary bazar z ręcznie wykonanymi pamiątkami. Powrót do Tirany. Kolacja w specjalnym miejscu - willi byłego dyktatora Albanii Envera Hodży. Obecnie z willi korzystają prezydent, premier i szef albańskiego parlamentu. Zwiedzanie willi i lampka szampana w towarzystwie kwartetu smyczkowego przed kolacją.

Dzień 5. Tirana – Lotnisko
Po śniadaniu czas wolny. Wylot.

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- ubezpieczenie NNW i KL TU Allianz
- opieka pilota
- noclegi w hotelach 3/4* w pokojach 2 os.
- śniadania, lunche i kolacje z godnie z programem
- transfery
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- rafting
- jeep safari

To jest jedynie przykładowa oferta. Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.