Incentive Travel na Kubę

Wycieczki firmowe na Kubę

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel na Kubę, do Hawany i Varadero. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm na Kubę. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.

zapytaj_o_oferte

Kuba to państwo wyspiarskie Ameryki Środkowej położone w basenie Morza Karaibskiego. Obejmuje największą w archipelagu Wielkich Antyli wyspę Kubę oraz około 1600 otaczających ją raf koralowych i małych wysepek (największa z nich to Isla de la Juventud). Powierzchnia kraju wynosi 110,9 km kwadratowych. Stolicą państwa jest Hawana.

Na znacznej części Kuby panuje klimat równikowy wilgotny, tylko w północno –zachodniej części kraju występuje klimat podrównikowy wilgotny. Sieć rzeczna jest dobrze rozwinięta. Tworzą ją liczne, krótkie rzeki. Niektóre z nich znikają na obszarach krasowych. Mało jest jezior, natomiast dużo jest źródeł wód mineralnych.

Kuba_wyjazdy_dla_firm
W XV w. wyspę Kubę zamieszkiwały indiańskie plemiona Sibonejów, Tainów i Arawaków. W 1492 r. do brzegów wyspy dotarł Krzysztof Kolumb i nazwał ją Juana. W latach 1509-1512 hiszpańscy konkwistadorzy podbili wyspę i stała się ona kolonią hiszpańską oraz bazą wypadową do dalszych podbojów. Ludność indiańska została wyniszczona, a do pracy na plantacjach sprowadzono niewolników murzyńskich z Afryki. W XVIII w. Kuba była ośrodkiem handlu niewolnikami i największym producentem cukru na Antylach. W 1880 r. zniesiono na Kubie niewolnictwo. Dziesięcioletnia wojna (w latach 1868-1878 ) zapoczątkowała walkę o niepodległość. W 1898 r. wyspę zajęły Stany Zjednoczone Ameryki, a okupacyjne wojska amerykańskie pozostawały na wyspie do 1902r. Kuba uzyskała niepodległość w 1902 r., ale Stany Zjednoczone wymusiły przyjęcie tzw. „poprawki Platta”, która zapewniała Stanom Zjednoczonym prawo ingerencji w sprawy wewnętrzne wyspy (poprawka została zniesiona w 1934 r.). W pobliżu miasta Guantanamo powstała baza floty amerykańskiej. Po II wojnie światowej na Kubie rozwinął się ruch partyzancki, a w 1956 r. wybuchła rewolucja kubańska zakończona w 1959 r. zwycięstwem powstańców pod wodzą Fidela Castro. W 1965r. Castro oficjalnie proklamował socjalistyczny kierunek rozwoju państwa.

Najliczniejszą grupę wśród mieszkańców Kuby stanowi ludność pochodzenia europejskiego, zwłaszcza potomkowie kolonizatorów z Hiszpanii. 75% ludności Kuby mieszka w miastach. Największymi miastami kraju są: Hawana (stolica), Santiago de Cuba, Camaguey, Holguin, Guantanama, Santa Clara. Sieć komunikacyjna na Kubie jest dobrze rozwinięta (drogi kołowe, koleje wąskotorowe, żegluga kabotażowa).

Między Hawaną i Matanzas, w Valverdo, Santiago de Cuba oraz na wyspie Isla de la Juventud rozwinęły się kąpieliska nadmorskie, a w San Diego de los Banos , Madruga i Venegas uzdrowiska. Atrakcją turystyczną Kuby są jaskinie krasowe (najsłynniejsza to Santo Tomas długości 17 km), zabytki Hawany (zabytkowa starówka), Santiago de Cuba (forteca El Moro z XVI w.), miasto Trinidad. Na wyspie Isla de la Juventud znajdują się pieczary z rysunkami Indian oraz malownicze mokradła ( przez wiele lat wyspą władali piraci, przybywali najsłynniejsi korsarze świata, wyspa posłużyła za scenerię powieści R.L. Stevensona „Wyspa skarbów”). Na półwyspie Zapata mieści się park narodowy, a nad brzegiem Laguny Skarbów znajduje się replika dawnej wioski Indian

map_of_cuba
Wybierając organizatora wyjazdu grupowego, należy zatem zwrócić szczególną uwagę na jego dotychczasowe doświadczenie w obsłudze firm oraz elastyczność przy przygotowywaniu konkretnych programów.


Atrakcyjne pomysły na wyjazdy incentive travel na Kubę.

W programie wyjazdu incentive na Kubę nie może zabraknąć takich atrakcji jak:
- wypijemy szklaneczkę w Muzeum Rumu
- zapalimy cygaro w restauracji Heminghwaya
- zobaczymy hodowlę krokodyli
- zwiedzania Hawany starymi oldsmobilami
- popłyniemy łodzią po podziemnej rzece w jaskini Cueva del Indio
- zwiedzimy fabrykę cygar
- nauka salsy
- popływamy w ciepłym Morzu Karaibskim
- będziemy nurkować i łowić langusty
- wybierzemy się na połów merlina

zapytaj_o_oferte