5 powodów, dla których warto organizować wyjazdy motywacyjne

5 powodów, dla których
warto organizować wyjazdy motywacyjne

Witamy w Polsce. Kraju, który próżno utożsamiać z pełnymi zapału pracownikami, rodem z amerykańskich filmów korporacyjnych. U nas skupiamy się tylko na odliczaniu. Odliczamy czas do następnej wypłaty. Odliczamy czas do końca zmiany. Z wytęsknieniem wypatrujemy zaplanowanego już od paru miesięcy urlopu. Inicjatywa? Szybkość? Efektywność? Współpraca? O tym pracodawca może chyba tylko pomarzyć. To, dlatego powstały wyjazdy motywacyjne. Posłuchajcie, zatem dlaczego wielki biznesowy świat zdecydował się stosować to istne panaceum, które do złudzenia przypomina słynną metodę kija i marchewki. Marchewki, która jest w stanie całkowicie zmienić nastawienie do pracy osób zatrudnionych w Twojej firmie.

Zgrany team to podstawa!

Nie od dzisiaj wiadomo, że problemy z komunikacją w zespole nie wróżą niczego dobrego. Konflikty nie sprzyjają wykonywaniu zadań i sprawiają, że tak naprawdę proste cele stają się trudne do osiągnięcia. Dlaczego tak się dzieje? Ludzie nie mają w pracy czasu, aby się zintegrować i poznać nawzajem. Skutkuje to różnymi oczekiwaniami wobec siebie oraz nieumiejętnością wzajemnej współpracy. To dlatego wyjazdy motywacyjne obfitują w różnorakie grupowe atrakcje. Paintball? Przeciąganie liny? Spływ rwącą górską rzeką? Aktywności te wymagają wspólnego działania niczym dobrze naoliwiony skomplikowany mechanizm. Kiedy Twoi podwładni zorientują się, że jest to kluczem do sukcesu, już zawsze będą pracować w ten sposób.

Pojedziesz, ale…

Próżno oczekiwać manny z nieba, gdyż jak wiadomo w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo. Wyjazdy motywacyjne to właśnie taka marchewka z naszego wstępu – kusi nas obietnica otrzymania czegoś za free, co sprawia że jesteśmy w stanie zrobić wiele rzeczy, aby tylko to dostać. To naprawdę banalny sposób na szybką poprawę wyników w firmie, zwiększenie wydajności teamu oraz zachęcenie go do współzawodnictwa. Kto w końcu mógłby się oprzeć karnawałowi w Rio de Janeiro lub pobytowi w Las Vegas?

Praca? Lubię to!

Jeżeli szukasz skutecznej drogi do ocieplenia wizerunku swojej firmy to trafiłeś w dziesiątkę. Wyjazdy motywacyjne nie zastąpią Ci żadnej akcji marketingowej przygotowanej przez agencję reklamową. Pozytywne skojarzenia pracowników zapewnią Ci natomiast dwie ważne rzeczy. Przede wszystkim świadomość tego, że po przyjściu do swojej firmy nie będziesz musiał patrzeć na znudzonych malkontentów. Poza tym dostaniesz unikalną gwarancję na to, że nikt za Twoimi plecami nie nazwie Cię bucem, dla którego liczą się tylko wyniki i efekty. A jak wiadomo dobra opinia na temat przedsiębiorstwa, pociąga za sobą większą liczbę potencjalnych klientów.

Pozwól im się odprężyć…

W myśl starego porzekadła „Nie samą pracą żyje człowiek” pozwól swoim pracownikom na relaks. Kiedy wrócą możesz liczyć na to, że zwiększy się ich efektywność i zapał do pracy. W końcu każdy z nas marzy o odrobinie odpoczynku w ciągu roku.

I wykorzystaj ich czysty umysł

Odprężony pracownik to pracownik szybko przyswajający nową wiedzę i zdobywający kolejne umiejętności. Dlatego wyjazdy motywacyjne to idealna okazja do szkoleń i podnoszenia kwalifikacji. Wszakże grunt to połączyć przyjemne z pożytecznym.