Wyjazdy incentive travel do Finlandii

Wycieczki firmowe do Finlandii

Finlandia ma wiele do zaoferowania przez cały rok. W zimie można liczyć na doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego i zjazdowego. Popularne formy aktywnego wypoczynku to m.in. wyścigi psich zaprzęgów, rajdy na skuterach śnieżnych, rejsy lodołamaczami i wędkarstwo podlodowe. Dodatkowymi atrakcjami są piękne zimowe krajobrazy Laponii oraz możliwość obserwacji zórz polarnych.

Finlandia zajmuje obszar 338,1 tys. km kwadratowych. W jej krajobrazie przeważają niziny. W środkowej części kraju rozciąga się Pojezierze Fińskie z około 60 tys. jezior. Na północy rozciąga się Laponia w części wschodniej pagórkowata a w północno-zachodniej górska. Wybrzeża morskie są w większości skaliste tylko przy ujściach rzek nad Zatoką Botnicką. Wzdłuż wybrzeży występuje na szerokości 10-20 km pas około 30 tys. wysp i skał podwodnych. Największy archipelag tworzą oddalone od lądu na odległość 70 km na południowy zachód Wyspy Alandzkie. Stolicą państwa są Helsinki. Do najstarszych miast fińskich należy Turku. Ważnymi ośrodkami turystycznymi są: Tampere, Lahti, Savonlinna, Rovaniemi.

Helsinki są stolicą Finlandii i najważniejszym miastem kraju. Miasto leży nad Zatoką Fińską, na półwyspie i sąsiadujących wyspach. Centrum Helsinek stanowi Plac Senacki, który otaczają neoklasycystyczne gmachy wzniesione w połowie XIX wieku, m.in. uniwersytet, siedziba rządu, katedra. W pobliżu znajduje się rynek (Kauppatori) do którego przylegają: ratusz, pałac prezydenta i gmach Soboru Uspienskiego. Do ciekawych obiektów należy budynek parlamentu, gmach kongresowy, stadion olimpijski, fontanna Havis Amanda. Atrakcję turystyczną stanowi nowoczesne miasto-ogród Tapioka, położone 15 km na zachód od centrum stolicy.

Rovaniemi to miasto leżące w północnej Finlandii, przy ujściu rzeki Ounas do rzeki Kemi. Jest stolicą prowincji Laponia, znajduje się w nim siedziba Uniwersytetu Lapońskiego i Politechniki. W mieście warto zobaczyć, most Jätkänkynttilä nad rzeką Kemi, muzeum "Arktikum", w formie przeszklonego tunelu, prezentuje historię i zwyczaje ludów Północy. Miasto to uznawane jest za miejsce zamieszkania świętego Mikołaja.

Santa_Claus_Lapland
Atrakcje podczas wycieczki firmowej do Finlandii
- zwiedzanie stolicy Finlandii
- rejs do Tallinna
- wizyta w wiosce Św. Mikołaja
- rejs lodołamaczem po zatoce
- pływanie w przerębli
- jazda skuterami śnieżnymi
- nauka powożenia renifera
- safari z husky
- leśne safari na quadach
- wizyta w St.Petersburgu
- rafting na rzece Raudanjoki
- wizyta na farmie reniferów
- noc w igloo
- zimowa olimpiada
a po tym wszystkim rozgrzejemy się przy Finlandii..
map_of_finland

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.