Wyjazdy firmowe do Tajlandii

Wyjazdy firmowe do Tajlandii

Organizujemy wyjazdy firmowe (wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel) do Tajlandii. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm do Tajlandii. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.

Tajlandia jest krajem azjatyckim położonym na Półwyspie Indochińskim i częściowo na Półwyspie Malajskim. Jest monarchią konstytucyjną. Nazwa Tajlandia pochodzi od słowa taj – wolny. Obszar państwa wynosi 513,1 tys. km kwadratowych. Stolicą kraju jest miasto Bangkok.

W rzeźbie powierzchni kraju przeważają niziny. Centralną część kraju zajmuje Nizina Menamu, na północy pagórkowata, a na południu równinna. Na południowym-wschodzie znajduje się równina Korat zbudowana z czerwonych piaskowców. Wzdłuż zachodniej granicy i na północy kraju ciągną się pasma górskie o przebiegu południkowym z najwyższym szczytem kraju - Doi Inthanon (2595 m.n.p.m.). Sieć rzek jest bogata. Główną rzeką jest Menam. Rzeką graniczną jest Mekong.

Tajlandia_wyjazdy_incentive
W III w. n.e. na obszar dzisiejszej Tajlandii przybyły plemiona tajskie z południowo-zachodnich Chin. Od X do XIII w. opanowały one dorzecze rzeki Menam wypierając lub asymilując żyjących na tym terenie Khmerów. Na początku XIII w. Tajowie utworzyli państwo Sukhothai. W połowie XIV w. królestwo swym zasięgiem obejmowało całą dzisiejszą Tajlandię, część Kambodży, Laosu i Birmy. W XVIII w. władzę w państwie zdobył generał Czao Phya Czakkari, który jako król Rama I założył panującą do dziś dynastię Czakkari oraz przeniósł stolicę z Ajutthaję do Bangkoku. W okresie kolonialnym Tajlandia formalnie zachowała swoją niepodległość lecz utraciła część swojego terytorium na rzecz Francji i Wielkiej Brytanii. Do 1946r. kraj znany był jako Siam, a w Polsce do 1974r. jako Syjam.

Tajlandia jest państwem wielonarodowościowym, przy czym główną grupę etniczną stanowią Tajowie. Językiem urzędowym jest język tajski, a używany jest także język chiński, malajski i angielski. Przeważa ludność wiejska, zaledwie 22% ludności mieszka w miastach. Głównymi miastami kraju są: Bangkok, Nonthaburi, Nakhon Ratchasima, Chiang Mai.

Tajlandia jest krajem atrakcyjnym turystycznie.
Na jej obszarze wyróżnić można 4 regiony turystyczne: Środkowy, Wschodni, Południowy i Pólnocny o bogatych walorach krajobrazowych i kulturowych. W regionie Środkowym leży Bangkok i Ajutthaja z zabudowaniami pałacu królewskiego i świątyniami. Region Wschodni słynie z odnalezionych wyrobów garncarskich i przedmiotów z brązu oraz rysunków w grotach skalnych. Region Północny posiada dogodne warunki do kąpieli morskich i uprawiania żeglarstwa. Atrakcją turystyczną regionu Północnego są liczne świątynie buddyjskie. Najcenniejsze gatunki fauny i flory środowiska są chronione w 9 parkach narodowych. Największym ośrodkiem turystycznym Tajlandii jest Bangkok.

CO WARTO ZOBACZYĆ PODCZAS
WYJAZDU INCENTIVE DO TAJLANDII:

Pattaya
- wyspa koralowa - całodniowa wycieczka łodzią do Koh Larn. Przeszklone dno łodzi pozwala niemal dotknąć rafy koralowej. Po zakończeniu rejsu można zażyć relaksu - pływając w błękitnym morzu, opalając się na bezludnej plaży lub nurkując.
- Alcazar lub Tiffany Show (tylko wieczorem) - warte zobaczenia przedstawienie
o międzynarodowym zabarwieniu. Można zobaczyć kabaret erotyczny i największy
na świecie show transwestytów. W cenie imprezy zawarty jest jeden drink gratis.
- wioska Nong Nooch - zaledwie 20 minut drogi od Pattayi można rozkoszować się tradycyjnym tajskim widowiskiem; oprócz tego jest tu też 500 akrowy park rozrywki
+ "Tropical Garden".
- "Samut Prakan" - farma krokodyli (rano lub po południu) - w programie między innymi: wizyta na największej na świecie farmie krokodyli (ponad 30 tysięcy okazów), farma znajduje się w odległości 30 kilometrów od Bangkoku, pokazy tresowanych krokodyli, słoni, wizyta w ZOO.
Phuket
- zatoka Phang Nga - wyspa Jamesa Bonda - po około 90 minutach podróży można się znaleźć na kontynencie, w okolicach Phang Nga. Proponujemy wspaniałą wycieczkę
po okolicznych, urokliwych bagnach; podziwianie wystających prosto z wody skał wapiennych. Nie można pominąć odwiedzin wyspy Jamesa Bonda - to tu nakręcono jeden z filmów o agencie 007 - "The Man with the Golden Gun". Oprócz tego wizyta w wiosce "Panyi Muslim", zbudowana na palach, bezpośrednio nad taflą wody.
Koh-Samui
- Morski Park Narodowy Ang-Thong - wycieczka łodzią do Kho Ang-Thong oraz
na wyspę Mae Kho. Na wyspie istnieje możliwość aktywnego wypoczynku - nurkowanie
i pływanie w błękitnej wodzie Oceanu Indyjskiego. W programie również wyprawa
nad jezioro wulkaniczne w głębi lądu (wycieczka do wykupienia na miejscu).
- wyspa Samui - przejazd do Chaweng i Lamai Beach; podziwianie niesamowitych formacji skalnych oraz wizyta nad wodospadami Na Muang. W programie wycieczki znajduje się również wizyta w wiosce rybackiej, podziwianie "Wielkiego Buddy" i przejazd na farmę orzechów kokosowych.
Bangkok
- świątynie i pałace Bangkoku - program wycieczki obejmuje zwiedzanie: Wat Trimitr (Złota Świątynia Buddy), Wat Po (Świątynia Odpoczywającego Buddy),
Wat Benchamabopit (Marmurowa Świątynia), Dusit Hall (Tradycyjny Dom Pogrzebowy) oraz Wat Phra Kaew - słynna świątynia Buddy - z jego najbardziej znanym i czczonym portretem w całej Tajlandii.
- wieczór kuchni tajskiej i tańca (tylko wieczorem) - tradycyjny posiłek tajski w pięknie udekorowanej restauracji, oglądanie tańców ludowych i występów muzyków.
- "Tajemnicze miasto" (rano lub po południu) - zwiedzanie interesującego muzeum
na świeżym powietrzu, które posiada w swoich zbiorach miniaturowe repliki miast, świątyń oraz pałaców z różnych okresów w dziejach Tajlandii. Muzeum położone jest
na obszarze 200 akrów w odległości około 30 kilometrów od Bangkoku.
- pływający bazar w Bangkoku (tylko rano) - poranna wyprawa szybką łodzią po rzece Chao Phraya, zwanej też często "Wenecją Wschodu" i po jej licznie rozchodzących się kanałach - tam też można kupić świeże, egzotyczne owoce. W drodze powrotnej planowane jest zwiedzanie Świątyni Świtu - Wat Arun.
- rejs po rzece Chao Phraya (tylko wieczorem) - rejs połączony z wystawnym obiadem (do wyboru są dwa rodzaje menu: tajskie i z owoców morza).
- rzeka Kwai - przejazd do miejscowości Kanchanburi, żeby podziwiać słynny z filmów most na rzece Kwai, a także wizytę w muzeum i na cmentarzu wojennym. Następnie podróż do miejscowości Nam Tok, gdzie znajduje się największa pagoda w Tajlandii.

Kiedy jechać na wyjazd firmowy do Tajlandii

W klimacie Tajlandii wyróżnia się trzy pory: deszczową (z grubsza od czerwca do października), wywoływaną przez południowo-zachodni monsun spychający tu chmury znad Morza Andamańskiego i Zatoki Tajlandzkiej, chłodną (od listopada do lutego) oraz gorącą (od marca do maja). Najmniej przewidywalna jest pora deszczowa, każdego roku o innej długości i intensywności opadów. Najczęściej jednak opady występują w postaci obwitych ale krótkich ulew, po czym znów świeci słońce Najprzyjemniejsza do zwiedzania jest pora chłodna, podczas której w południe temperatury i tak dochodzą nawet do 30°C. W porze gorącej, kiedy upał sięga 40°C, trudno właściwie robić cokolwiek innego poza leżeniem na plaży. W poszczególnych regionach schemat ten podlega niewielkim odchyleniom. Na mniej wilgotnej północy występują największe wahania temperatury: nocą w porze chłodnej w wyższych partiach sporadycznie spada ona prawie do zera, natomiast od marca do maja bywa tu często cieplej niż na równinach w centrum kraju. Najgorsze warunki podczas pory gorącej panują na północnym wschodzie, kiedy w wilgotnym, parnym powietrzu unoszą się chmury pyłu znad spalonych słońcem pól. Na południu Tajlandii, im bliżej równika, tym mniejsze są roczne wahania temperatury. Pora deszczowa jest najbardziej uciążliwa na Wybrzeżu Andamańskim południowego półwyspu – ulewne opady zwykle zaczynają się tu w maju i w mniejszym czy większym nasileniu trwają aż do października.
Ewenementem pogodowym w skali całego kraju jest wybrzeże Zatoki Tajlandzkiej na półwyspie. Zwrócone na wschód, podlega oddziaływaniu monsunu północno-wschodniego, który przynosi deszcz między październikiem a styczniem. Mniej natomiast daje tu o sobie znać monsun południowo-zachodni, wywołujący stosunkowo niewielkie opady od czerwca do września. Podsumowując, można powiedzieć, że choć sezon turystyczny w Tajlandii trwa praktycznie cały rok, najlepszym okresem na wyjazd będzie pora chłodna. Temperatura jest wówczas odpowiednia, opady niższe, a do tego można podziwiać w pełnej krasie wodospady i kwitnące na wyżynach kwiaty. Trzeba jednak pamiętać, że jest to także szczyt sezonu, dlatego wszystkie szczegóły podróży oraz pobytu lepiej dokładnie zaplanować.

Przeciętne maksymalne temperatury i miesięczne opady deszczu
I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Bangkok
°C 32 34 35 36 34 33 32 32 32 32 31 31
Mm 25 25 25 50 180 150 150 200 330 130 50 0
Cziang Maj
°C 28 31 34 36 34 32 31 30 31 31 30 28
Mm 25 25 25 50 150 150 180 250 250 130 25 25
Pattaya
°C 33 33 33 34 33 33 32 32 32 32 32 32
Mm 25 50 50 75 180 75 100 100 230 275 75 25
Ko Samui
°C 27 27 28 29 29 28 28 28 28 27 27 26
Mm 200 25 50 100 150 75 130 100 100 250 430 250
Ko Phuket
°C 32 33 33 33 32 31 30 31 30 30 30 31
Mm 25 25 50 125 300 275 300 275 350 330 180 50

map_of_thailand

Atrakcje podczas wyjazdu incentive do Tajlandii
- skosztujemy tajskiej kuchni
- odwiedzimy Wat Chiang Man
- safari na słoniach
- wypoczynek na plażach Phuket, Pattayi
- rafting w dżungli
- lot gibona w dżungli
- tajski masaż
- tajski boks