Wyjazdy firmowe do Jordanii

Wyjazdy firmowe do Jordanii

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.

Jordania_wyjazdy_incentive
Jordania jest to państwo położone w Południowo-Zachodniej Azji, częściowo na Półwyspie Arabskim nad Zatoką Akaba i Morzem Martwym. Poprzez Zatokę Akaba posiada dostęp do Morza Czerwonego. Powierzchnia Jordanii wynosi 97,7 tys. km kwadratowych. Stolicą kraju jest Amman.

Kraj zajmuje część pustynnego Płaskowyżu Syryjsko-Arabskiego, który obniża się z zachodu ku wschodowi od wysokości 1300 m n.p.m. do 600 m n.p.m. Od zachodu płaskowyż ogranicza zapadlisko tektoniczne (Rów Jordanu), w którym znajduje się dolina rzeki Jordan, Morze Martwe, a na południowym przedłużeniu sucha dolina Wadi-al-Araba. Wschodnią część kraju zajmują pustynie. Nad Morzem Martwym leży wyżyna Moab, a nad Zatoką Akaba półpustynny Edom.

Jordania położona jest w strefie kilku klimatów. W północno-zachodniej części kraju występuje klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski, w centrum podzwrotnikowy kontynentalny, a na pozostałym obszarze zwrotnikowy suchy. Główną rzekę stanowi Jordan przepływający przez Jezioro Tyberiadzkie. We wschodniej części kraju znajdują się liczne doliny okresowych rzek (wadi).

Głównymi miastami kraju są: Amman (stolica), Irbid, Az-Zarka, Maan, Al-Akaba. Do głównych atrakcji turystycznych Jordanii należą: Petra z zespołem świątyń, grobowców i domów wykutych w skale, twierdze krzyżowców w Al-Karak i As-Szaubak , góra Nebo (Dżabal Naba) – miejsce śmierci Mojżesza. Wzdłuż Rowu Jordanu prowadzi szlak pielgrzymkowy do Mekki. Ważnym ośrodkiem turystycznym jest Amman.
Petra, znajdująca się obok współczesnego miasta Wadi Musa, uważana jest za najbardziej niezwykły zakątek na świecie. Nie może jej ominąć żaden podróżnik. Przyroda stworzyła tu fenomenalną scenerię skalnego labiryntu z szeroką paletą barw piaskowca. o Jordanii chętnie zaglądają pielgrzymi – przyciąga ich sławna Góra Nebo, skąd biblijny Mojżesz miał przed śmiercią zobaczyć Ziemię Obiecaną. Niedalekie miasteczko Madaba znane jest ze wspaniałych mozaik wczesnochrześcijańskich. Drugie często odwiedzane przez pielgrzymów miejsce to Betania za Jordanem, uznane przez kościół rzymsko katolicki za miejsce chrztu Jezusa Chrystusa.
map_of_jordan
Wybierając organizatora wyjazdu grupowego, należy zatem zwrócić szczególną uwagę na jego dotychczasowe doświadczenie w obsłudze firm oraz elastyczność przy przygotowywaniu konkretnych programów.