Wycieczki firmowe na Sri Lankę.

Wycieczki firmowe na Sri Lankę.

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.

Sri Lanka to wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim, u południowych wybrzeży Półwyspu Indyjskiego. Zajmuje wyspę Cejlon oraz szereg drobnych wysp leżących u jej wybrzeży. Powierzchnia kraju wynosi 65,00 tys. km2. Stolicą Sri Lanki jest Kolombo.

Klimat Cejlonu jest podrównikowy wilgotny, gorący. Główną rzeką na wyspie jest Mahaveli. Rzeki spływają od centrum wyspy ku jej wybrzeżom. W ich górnych biegach występują wodospady. Północne i wschodnie tereny wyspy porastają wiecznie zielone lasy, a w obszarach bardziej suchych sawanny. Na wybrzeżach rosną palmy kokosowe, nad rzekami paprocie drzewiaste, a w głębi wyspy chlebowce, cynamonowce i mango.

Sri Lanka_wycieczki_firmowe
W VI w. p.n.e. wyspę zajęli Hindusi, którzy założyli tutaj królestwo ze stolicą w Anuradhapurze. Wielokrotnie odpierali najazdy Tamilów, Malajów i muzułmanów z Indii. Na początku XVI w. zachodnie wybrzeże wyspy zajęli Portugalczycy, potem wyparli ich Holendrzy, a następnie Anglicy przejęli wyspę i włączyli w skład Imperium Brytyjskiego. Kraj uzyskał niepodległość w 1948r.

Przeważającą grupę etniczną w Sri Lance stanowią Syngalezi (75% ogółu ludności), a drugą pod względem liczebności Tamilowie (18%). Pozostali to Weddowie, Maurowie i Europejczycy.

Dobrze rozwinięty jest na wyspie transport kolejowy i drogowy. Największym portem w kraju jest port w Kolombo (Colombo). Atrakcjami turystycznymi w Sri Lance są miasta np. Kandy, Galle, Dambulla, ciekawe zabytki sztuki i architektury, świątynie buddyjskie, niepowtarzalne krajobrazy górskiej części wyspy oraz rozległe plaże na południowym i wschodnim wybrzeżu.

map_of_sri-lanka
Wybierając organizatora wyjazdu grupowego, należy zatem zwrócić szczególną uwagę na jego dotychczasowe doświadczenie w obsłudze firm oraz elastyczność przy przygotowywaniu konkretnych programów.

Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.