RPA i Wodospady wycieczka incentive

Incentive Travel do RPA

Kapsztad - Park Krugera -Johannesburg - Pretoria - Wodospady Wiktorii

Organizujemy wyjazdy firmowe i incentive travel na zamówienie.Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm.Przygotowujemy wycieczki dla firm, integracyjne, motywacyjne w różne miejsca na świecie. Programy wyjazdów dostosowujemy do możliwości finansowych klienta.Nie czekaj! Skontaktuj się z nami teraz i powiedz w czym możemy Ci pomóc.
Safari_Afryka

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, Przelot na trasie Warszawa- Kapsztad
Dzień 2 Kapsztad (ok 100 km)
Przylot do Kapsztadu. W zależności od pogody wjazd na Górę Stołowa, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Przejazd przez historyczną część Kapsztadu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Po drodze zatrzymujemy się m.in przy: Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade, lunch w restauracji w centrum, a następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej, Bo-Kaap.
Kolacja integracyjna w tradycyjnej afrykańskiej restauracji. Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.
Dzień 3 Kapsztad – Stellenbosch (250 km)
Po śniadaniu wyjazd do miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch, znanego z unikalnej holendersko - przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto otoczone jest malowniczymi dolinami wśród niezwykłych pasm górskich, gdzie znajdują się najlepsze farmy winne na kontynencie afrykańskim. Wizyta w jednej ze znanych winnic, połączona z degustacją produkowanych tam win. Lunch we Franshoek w jednej ze znakomitych restauracji miasteczka.
Po południu powrót do Kapsztadu i rejs o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront.
Kolacja w restauracji w V&A Waterfront.
Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.
Dzień 4 Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei (250 km)
Zaczynamy dzień od wycieczki wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do portu w Hout Bay, skąd płyniemy statkiem na wyspę fok: Duiker Island. Dalszy ciąg naszej trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman’s Peak (10 km drogi wykute w stromych zboczach góry). Następnie przejazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z najciekawszych odcinków wybrzeża gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły igielny i zimny prąd Benguella, co sprawia że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wody jakby dwóch różnych oceanów. Lunch w restauracji w porcie jachtowym w wiktoriańskim miasteczku Simonstown. Tuż za miastem odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów.
Kolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.
Dzień 5 Kapsztad - Johannesburg - White River (380 km)
Wcześnie rano wyjazd na lotnisko, następnie przelot do Nelspruit .
Przejazd w kierunku lodguw okolicy Kruger Parku. Oglądamy tereny porośnięte buszem a w okolicach miast wieloma gatunkami ozdobnych, subtropikalnych drzew. Zaczynają się tu malownicze widoki, gór, przełęczy i dolin opadających w kierunku Mozambiku. Lunch w lodgu, a po południu safari w otwartych samochodach bądź czas wolny na odpoczynek przy basenie.
Kolacja i nocleg w lodgu przy Parku Krugera.
Dzień 6 Safari w Kruger Parku (250 km)
O godz. 06:00 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera, Ok. godz. 9.00 zatrzymujemy sie w jednym z obozów na śniadanie (suchy prowiant).Rezerwat ten jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tyś kilometrów kwadratowych. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również "Big Five", czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki - słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Lunch w jednym z obozow na terenie rezerwatu. Po południu powrót do hotelu i odpoczynek przy basenie.
Kolacja i nocleg w lodgu przy Parku Krugera.
Dzień 7 Panorama Route - 3 Rondavels (490 km)
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: "Panorama Route" w Górach Smoczych. Obejrzymy wspaniałe krajobrazy górskie, które rozsławiły ten rejon na cały świat: „Blyde River Canyon” - jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne - "Three Rondavels" - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa, jak również "Bourke's Luck Pot Holes" - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Zobaczymy też Okno Boga - "God's Window"- które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej (ok.900m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy wodospadach Berlin i po zwiedzeniu miasteczka - skansenu pierwszych poszukiwaczy złota, Pilgrims Rest wracamy do Nelspruit skad przelatujemy do Johannesburga.
Wieczorem regionalna kolacja w restauracji Carnivore, gdzie na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich piecze się mięso z antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, i w zależności od sezonu oryxa i zebry.
Nocleg w hotelu w Johannesburgu.
Dzień 8 Johannesburg - Pretoria - Lesedi (200km)
Przejazd przez Johannesburg: historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki Giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Stad niedaleko juz do skansenu Gold Reef City mieszczącego sie na południu miasta. Na terenie kompleksu można zjechać do najwydajniejszej na świecie kopalni złota, obejrzeć prace górników i proces wytapiania złota ze zdjeciem swiezo uformowanej 12.5kg sztaby zlota. Dodatkowymi atrakcjami jest przejażdżka kolejką wokół miasteczka gdzie odtworzono z niezwykłą dokładnością budynki starego Johannesburga, pokazy tańców górników, restauracje, muzea i antykwariaty.
Lunch w nowoczesnym centrum Sandton, w restauracji na placu Nelsona Mandeli.
W drodze do Pretorii wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski.
W Pretorii oglądamy (bez wchodzenia do obiektów) historyczne centrum miasta: Dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz, Melrose House oraz Budynki Unii Afrykańskiej położone na wzgórzu i otoczone malowniczymi ogrodami.
Po południu przejazd do skansenu kulturowego Lesedi. Zwiedzanie 4 tradycyjnych wiosek oraz poznanie zwyczajów i kultury głównych plemion południowoafrykańskich. Następnie pokaz tańców i przejazd do hotelu koło lotniska. Kolacja i nocleg w hotelu przy lotnisku w Johannesburgu.
Dzień 9 Przelot Johannesburg - Wodospady Wiktorii w Zimbabwe
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Wizyta w rezerwacie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych (wliczone w cenę) po rozlewiskach rzeki Zambezi.
Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.
Dzień 10 Wodospady Wiktorii - Zimbabwe
Całodniowy wyjazd do Botswany do rezerwatu Chobe (safari łodzią i po południu w samochodach 4x4 wraz z lunchem) lub opcjonalnie
- przejażdżka na słoniach
- bliskie spotkanie ze słoniami
- przelot helikopterem
- spływ pontonami po rzece Zambezi
- spacer z młodymi lwami w buszu
Kolacja w restauracji BOMA przy tradycyjnych tańcach murzyńskich i kursie gry na bębnach
Nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii
Dzień 11 Wodospady Wiktorii - Johannesburg - wylot do Polski
Rano ostania wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową, następnie transfer na lotnisko i przelot do Polski.
Dzień 12
Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:
- przelot samolotem
- 9 noclegów w pokojach 2 os. w hotelach
- wyżywienie: śniadania. lunche i obiadokolacje,
- program turystyczny,
- transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
- przejazdy klimatyzowanym autokarem i samochodami 4 x 4 w rezerwatach
- obsługę lokalnego przewodnika podczas trwania całej wycieczki
- bilety wstępów do parków i zwiedzanych obiektów