Organizacja wyjazdów dla firm

Organizacja wyjazdów dla firm

Wyjazdy firmowe mogą przybierać różną formę, z czego nie zdaje sobie sprawy większość ich uczestników. Rzeszom osób wyjazdy firmowe kojarzą się z przeciętnymi wakacjami spędzonymi nad morzem z mnóstwem czasu wolnego. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że organizacja wyjazdów dla firm to bardzo skomplikowany i przede wszystkim długotrwały proces, który swoim czasem działania rozciągnięty może być nawet i na okres pół roku. Szczegółowe programy incentive travel, czyli wycieczek oraz wyjazdów dla firm, dotyczą już początkowego informowania pracowników o istnieniu pewnej oferty, która stanowi nagrodę dla najlepszych pracowników. Dlatego organizacja wyjazdów dla firm nie obejmuje samej tylko wycieczki i atrakcji się w jej ramach znajdujących, lecz również okresu bezpośrednio przed oraz długo po wycieczce. Skuteczna organizacja wyjazdów dla firm to taka, kiedy pracownicy przed wyjazdem są zainteresowani uczestnictwem w konkursie o wycieczkę. Ponadto po powrocie jej uczestnicy powinny jeszcze przez jakiś czas wspominać cały wyjazd oraz wyrażać chęć wzięcia udziału w następnej edycji. W ten sposób zacieśnia się więź emocjonalna nie tylko z firmą, ale i ze współpracownikami całego zespołu, wzrasta również ogólna efektywność pracy.

Dlatego różnego rodzaju wycieczki motywacyjne wpisywane są w rozbudowane programy B2B oraz B2C oraz inne systemy premiowe. Wiele badań oraz ankiet przeprowadzanych wśród pracowników licznych korporacji dowiodły, że o wiele bardziej cenione są właśnie wycieczki o raz wyjazdy dla firm, niż dodatkowe wynagrodzenie pieniężne. Często też takie imprezy sprzężone są z dodatkowymi szkoleniami czy konferencjami.

W ofertach Mega Travel znaleźć można przygotowane programy tematycznych wycieczek, w ramach których organizowane są dodatkowe eventy mające na celu poprawienie komunikacji marketingowej pracowników lub zacieśniające więź emocjonalną z firmą. Warto więc zdecydować się na wdrożenie podobnego programu wycieczkowego, ponieważ zapewni to skuteczne i trwałe oddziaływanie.