Incentive Travel do Nepalu

Incentive Travel do Nepalu

Wycieczki firmowe do Nepalu

Nepal_wyjazdy_incentive
Nepal to państwo położone w Środkowej Azji, pomiędzy Indiami a Chinami w Himalajach. Powierzchnia Nepalu wynosi 147,2 tys. km kwadratowych. Stolicą kraju jest Katmandu.
Prawie całą powierzchnię kraju zajmują Himalaje (pasmo Siwalik, Małe Himalaje, Wielkie Himalaje). Pomiędzy Małymi i Wielkimi Himalajami w środkowej części kraju rozciąga się rozległa, płaska kotlina Katmandu. Południową część kraju zajmuje nizina aluwialna Teraju, będąca przedłużeniem Niziny Hindustańskiej.

W Nepalu występuje pięć pięter klimatycznych (klimat zwrotnikowy monsunowy, klimat umiarkowany monsunowy, klimat umiarkowany chłodny, klimat alpejski i klimat wysokogórski tundrowy). Rzeki Nepalu należą do dorzecza Gangesu.
Najstarszymi mieszkańcami Nepalu były plemiona indyjskie i tybetańskie, które w II w. p.n.e. zostały opanowane przez indyjską dynastię Maurjów. Od tego czasu aż do XV w. ziemie Nepalu znajdowały się pod wpływami sąsiadów, a pod koniec tego okresu rządziła miejscowa dynastia Malla. Następnie Nepal znalazł się w strefie wpływów Wielkiej Brytanii. Od połowy XIX w., gdy na tron wstąpił przedstawiciel dynastii Ranów aż do 1951r. kraj był całkowicie odizolowany. W 1951r. władzę przejął król Tribhuwan i ogłosił kraj monarchią konstytucyjną.

Ludność Nepalu składa się z wielu grup etnicznych: Gurkhowie, Khasowie, Bhotowie, Newarowie, Szerpowie, Magarowie, Tybetańczycy i Hindusi. Ponad 90% mieszkańców wyznaje hinduizm. Większymi miastami kraju są: Katmandu (stolica), Biratnagar, Nepalganj, Jumia, Bhaktapur.

Nepal słynie z wielu wspaniałych zabytków, w większości skupionych w kotlinie Katmandu „legendarnej siedzibie bogów”. Liczne zabytki zachowały się w Katmandu (pałace, pagody) i w sąsiadującym z Katmandu Patanie ( 300 klasztorów i świątyń).
map_of_nepal

Organizujemy wyjazdy firmowe, wycieczki motywacyjne, wyjazdy integracyjne, wyjazdy incentive travel do Nepalu. Profesjonalnie zajmujemy się kompleksową obsługą firm. Każdy program wyjazdu jest dostosowany do życzeń klienta i jego możliwości finansowych.
Jesteśmy kilkanaście lat na rynku a nasi doradcy organizowali niejeden wyjazd dla firm. Dokładamy starań do wszystkich etapów realizacji podróży i pobytu tak, aby wyjazd był udany. Skontaktuj się z nami.