Gruzja kraina wina

Wycieczka firmowa do Gruzji szlakiem wina

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.

Gruzja może poszczycić się najstarszą tradycją produkcji wina na świecie. Wino produkuje się tu od tysięcy lat. Badania archeologiczne dowodzą, że uprawa winorośli w Gruzji sięga ponad 7 tys. lat wstecz, przez co powszechnie Gruzję uważa się za kolebkę wina. Gruzini twierdzą: „Gość w dom, Bóg w dom. Gość jest wysłannikiem Pana Boga”.

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do Gruzji, aby Państwo mogli spróbować boski trunek, zostali częścią gruzińskiej legendy i zrobili krok w kierunku wieczności, nawet nieśmiertelności.

Gruzja-szlakiem-wina-wyjazd-firmowy

Dzień 1: Przylot do Tbilisi
wylot z Warszawy. Przylot do Tbilisi. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja w gruzińskiej restauracji.
Dzień 2: Tbilisi
Śniadanie w hotelu. Od godziny 9 zaczynamy zwiedzać zabytki przepięknej stolicy Gruzji. Zwiedzamy świątynię Metechi, która zachwyca wyjątkowo urokliwym położeniem na wyniosłej skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari (Kura). Spod murów świątyni roztaczają się malownicze widoki na twierdzę Narikala i starówkę, które leżą tuż za rzeką. Następnie zwiedzamy starożytną twierdzę Narikala (IV wiek). Stąd można podziwiać malownicze krajobrazy stolicy Gruzji. Następnie zwiedzamy Abanotubani, dzielnicę słynnych łaźni siarkowych. W tym miejscu zaczyna się historia budowy stolicy Gruzji. Ponieważ słowo „tbili” znaczy po gruzińsku – „ciepły”. Przekonany o uzdrawiającej mocy tych wód krół Wachtang Gorgasali rozkazał zbudować wokół źródła swoją stolicę. Przechadzając się tą ulicą, turystę uderza specyficzny zapach. Łaźnie, które znajdują się poniżej poziomu ulicy, można łatwo rozpoznać po kopułach. Widać orientalny, wschodni styl tych łaźni, więc dlatego bardzo często są one nazywane tureckimi łaźniami. Spacer ulicą Szardena. Kilka lat temu zdecydowano się odrestaurować ulicę, ponieważ uważano, że będzie to miasteczko dla artystów, jak Montmartre w Paryżu. Ale obecnie ulica Szardena to raczej Pola Elizejskie, zachwycająca wszystkich ilością restauracji, pubów, butików. Kierujemy się w stronę Mostu Pokoju. Most dla pieszych wykonany jest ze stali i szkła, robi wrażenie szczególnie oświetlony nocą. Łącząc starówkę z nową częścią miasta ładnie komponuje się z otoczeniem. Most Pokoju w Tbilisi zalicza się do jednego z najlepszych mostów na świecie. Obiad. Degustacja szampana oraz koniaku.

Zwiedzanie fabryki win musujących Bagrationi
Wycieczka z degustacją win musujących w spółce akcyjnej „Bagrationi – 1882” proponuje Państwu wziąć udział w jednym z najpiękniejszych rytuałów gruzińskich. Zostaniecie Państwo uczestnikiem wszystkich etapów przygotowania musującego wina. Wino musujące „Bagrationi” produkowane jest z najlepszych gatunków gruzińskiej winorośli.
Spółka akcyjna „Bagrationi – 1882” - pierwsze wyspecjalizowane przedsięwzięcie produkujące wina musujące w Gruzji. Zostało założone w 1937 roku. Na dzień dzisiejszy „Bagrationi” jest liderem rynku win musujących. Nazwa spółki SA Bagrationi 1882 powiązane jest z imieniem gruzińskiego księcia Iwana Bagration-Muchrańskiego który pod koniec dziewiętnastego wieku rozpoczął w Gruzji produkcję win musujących według klasycznej francuskiej metodzie fermentacji wina w butelkach i osiągnął międzynarodowe uznanie. Światowe uznanie Bagrationi po raz pierwszy zdobyła w Sankt Petersburgu w 1882 roku, gdzie przyznano jej najwyższą nagrodę grand-prix na wystawie międzynarodowej.

Zwiedzanie fabryki koniaku „Saradżyszwili”
Spółka akcyjna «Saradżyszwili» jest najstarszym i najwybitniejszym producentem gruzińskich koniaków i sukcesorem fabryki firmy Dawida Saradżyszwili - twórcy produkcji gruzińskiego koniaku według klasycznej technologii. Fabryka koniaku w Tbilisi została otworzona już w 1888 roku przez znanego przedsiębiorcę Dawida Saradżyszwilego.
Przez lata istnienia Tbiliskiej fabryki koniaku, w fabryce zebrała się kolekcja, składająca się z 500 tys. dekalitrów tego trunku, które są przechowywane w 16 tys. beczkach dębowych.
Fabryka koniaku w Tbilisi to najstarszy oraz największy producent gruzińskiego koniaku. Obecnie pełna nazwa producenta brzmi. Spółka akcyjna „Dawid Saradżyszwili i Eniseli”.
Po degustacji wina musującego oraz koniaku wracamy do Tbilisi. Kolacja.
Dzień 3: Tbilisi– Mccheta –Chateau Mukhrani – Tbilisi (90 km.)
Po śniadaniu o w hotelu, o godzinie 9:30 wyruszamy w podróż do starożytnej stolicy i centrum religijnego Gruzji –Mcchety. W tym mieście mieszczą się najpiękniejsze i najstarsze świątynie, zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiamy klasztor Dżwari (VI-VII w.) Nazwę można tłumaczyć jako Monastyr Krzyża. Stąd rozciąga się wspłaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji – Mtkwari (Kura) i Aragwi. Klasztor Dżwari to prawdziwa perła gruzińskiej architektury. Następnie zwiedzamy świątynię Sweti Cchoweli, gdzie znajduje się Szata Zbawiciela. Spacer wąskimi ulicami w historycznym centrum Mccheta. Czas wolny na zakup pamiątek. Podczas obiadu będą Państwo mieli możliwość spróbować gruzińską kuchnię. Po obiedzie wizyta w Chateau Mukhrani, zamku ufundowanym w 1878 roku przez księcia Mukhrani (Muchrani), spadkobiercę królewskiej rodziny Gruzji – Bagrationi. Opuszczony w czasach radzieckich został odrestaurowany w 2003 roku. Zobaczycie państwo piękny pałac, malowniczy ogród, ultranowoczesną fabrykę, gdzie produkuje się wino klasy premium. Degustacja 4 gatunków wina o smaku niezapomnianym z winnic Chateau Mukhrani! Powrót do Tbilisi. Kolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 4: Tbilisi – Bodbe – Sighnaghi – Cinandali – Telawi (270 km)
Wyjazd do Kachetii – kolebki wina. Zwiedzamy klaszor Bodbe - siedzibę żeńskiego zakonu i jedno z głównych miejsc pielgrzymkowych w Gruzji, dlatego, że tu została pochowana oświecicielka Gruzji, święta Nino, która nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo. Znajduje się tu święte źródło św. Nino. Nazwę swoją zawdzięcza legendzie, która głosi, że na skutek modlitwy Świętej Nino wytrysnęło tu źródło o cudownych i leczniczych właściwościach. Następnie będziemy zwiedzać piękne miasteczko – Sighnaghi (miasteczko wiecznej miłości), otoczone drugim najdłuższym murem na świecie, ustępując tylko Wielkiemu Murowi w Chinach. Większość muru nadal stoi, podobnie jak wszystkie jego 29 wież. Położony na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach i służył jako pierwszy bastion, ostrzegając przed inwazją z Persji. Tutaj można podziwiać widoki wciśniętej pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równiny Alazani. W tym miasteczku znajduje się Muzeum Niko Pirosmani – gruzińskiego malarza, który w imię miłości poświęca wszystko, zamienia życie w kwiaty. Właśnie o nim śpiewa Ałła Pugaczowa – Pirosmani jest malarzem, który kupił ukochanej francuskiej aktorce milion purpurowych róż. (Zwiedzanie muzeum –fakultatywne). Obiad.

Następnie zwiedzamy Cinandali – rezydencję Aleksandra Czawczawadze, znanego gruzińskiego poety. Zwiedzanie domu-muzeum książąt gruzińskich, majątku oraz przyległej do niego fabryki wina. Obok muzeum znajduje się malowniczy park, na terenie którego znajduje się kaplica – właśnie tu kiedyś brał ślub Aleksander Gribojedow i gruzińska księżniczka – Nina Czawczawadze. Degustacja wina. Wyjazd do Telawi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg w hotelu.
Dzień 5: Telawi – Gremi – Kwareli – Тbilisi (280 km.)
Śniadanie w hotelu. Spacer po Telawi. Telawi to główne miasto oraz centrum administracyjne Kachetii. Telawi i okolice są bogate w zabytki. Telawi to serce kolebki wina, Kachetii. Zwiedzamy bazarek w Telawi, gdzie będą Państwo mieli okazję nabyć owoce, orzechy gruzińskie, gruzińskie smaki i aromaty –smaczne przyprawy, sery gruzińskie (ser sulguni, ser imeretyński, ser Guda), słodycze gruzińskie –czurczchela (przygotowywana z orzechów i soku winogronowego), tklapi, miód gruziński, domowe wino oraz gruziński bimber – czacza.

Następnie zwiedzamy kompleks Gremi. jeden z najważniejszych zabytków architektury gruzińskiej, dawna stolica królestwa Kachetii (XVI-XVIIw.). Kompleks składa się z cerkwi pod wezwaniem świętych Archaniołów, dzwonnicy, trójkondygnacyjnego pałacu królewskiego, zamkowej wieży oraz z piwnicy na wino. Całość stoi na skalistym wzgórzu, u podnóża Pasma Głównego Wielkiego Kaukazu. Malowniczy widok tworzą ceglane budowle i mury na tle ośnieżonych gór. Wnętrze kościoła zdobią freski, zaś w salach urządzono muzeum.

Następnie zwiedzamy Kwareli, znane z produkcji wyśmienitego wina. Szczególnie znanym gatunkiem jest Kindzmarauli. W Kwareli, w skałach, pod koniec lat 50-ych ubiegłego wieku został wykuty tunel, który początkowo był używany do celów wojskowych. Obecnie wykorzystany jest jako unikatowy magazyn najlepszych win Kachetii. W ciągu całego roku, temperatura wewnątrz tunelu wynosi 12-14 stopni Celsjusza, co stwarza idealne warunki dla przechowywania i wyrobienia wina. Będą Państwo mieli okazję zapoznać się z kulturą Gruzji i spróbować najlepsze gatunki gruzińskiego wina. Obiad w restauracji w Kwareli. Po degustacji powrót do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień 6: Tbilisi
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Tbilisi.

To jest jedynie przykładowa oferta.
Każdy program wyjazdu firmowego może być dowolnie modyfikowany.
Skontaktuj się z nami. Prześlemy więcej ofert wycieczek lub wyjazdów incentive travel, które były robione dla innych firm. Na tej podstawie będziemy mogli też ułożyć programu wyjazdu integracyjnego zgodny z Waszymi oczekiwaniami.

Zajmujemy się kompleksową obsługą wyjazdów firmowych. Jesteśmy doświadczonym organizatorem wyjazdów dla firm. Profesjonalnie organizujemy wycieczki firmowe i incentive travel w różne miejsca na świecie. Skontaktuj się z nami i powiedz w czym możemy Ci pomóc.